Vem vinner fotbolls VM 2018? Odds vinnare VM 2018 i fotboll!

Nu är är det äntligen dags att njuta av VM 2018. Det är ju nämligen som så att VM 2018 kommer att dra igång, och vi ska ta en titt på odds för vinnare av Fotbolls VM 2018. Det här är säkert något som kan intressera många av er, då vinstspel kan ge bra pengar. Vila tror du kommer vinna VM 2018? Det är det vi ska ta och titta på här idag. Vi kommer ju alla fråga oss Vem vinner fotbolls VM 2018.

Vem vinner fotbolls VM 2018 enligt oddsen?

Vilka blir då de som förväntas vinna VM i Ryssland? Det är ju självklart att det är de regerande mästarna Tyskland (5,50) som får framstå som en av favoriterna till det här mästerskapet. Men även de regerande EM-mästarna (18,00) kan gå långt i mästerskapet.

Det tillsammans med Brasilien (5,00) och Argentina (7,00), två stornationer från Sydamerika som gång efter annan tar med trupper som är helt fantastiskt bra. Det här kommer därför kunna bli några av lagen som förväntas utmana om att vinna VM 2018. Vem vinner fotbolls VM 2018, är det vi frågar oss.

VM 2018 odds i fotboll!

Här på AllaCasinon.se ska det nu tas och tittas på hur det ser ut för de olika lagen att vinna VM i år. Det är ju 21 gången någonsin som världsmästerskapet i fotboll spelas, och vi får förstås hoppas på att det blir en sprakande underhållning.

Flest gånger har Brasilien vunnit, som inför mästerskapet 2018 har vunnit hela fem gånger. Det är ju en dominans som är svår att skäma bort. Samtidigt står Tyskland på fyra vinster, och Messi med sitt Argentina har en historia som har gett landet tre vinster i VM genom tiderna.

bäst odds VM vinnare 2018

Oddset vinnare VM-guld 2018!

Så hur ser oddsen ut då? Jo, låt oss ta en närmare titt på hur det ser ut för oddsen att vinna VM. Vilket lag kommer att vinna mästerskapet i Fotboll? Nedan hittar du odds på alla lagen som kommer att delta. Det handlar ju om sammanlagt 32 nationer sammanlagt som spelar här.

VM vinnare 2018?Unibetbet365Nordicbet
Brasilien6.006.006.50
Tyskland6.006.006.00
Frankrike6.506.006.50
Spanien8.508.008.00
Argentina9.009.009.00
Belgien14.0013.0015.00
England21.0021.0021.00
Portugal21.0021.0021.00
Kroatien31.0034.0035.00
Ryssland41.0041.0041.00
Uruguay41.0041.0041.00
Colombia51.0041.0034.00
Polen61.0067.0065.00
Serbien61.00126.00101.00
Mexiko71.00101.0071.00
Schweiz71.0051.0081.00
Sverige71.0076.00176.00
Peru126.00201.00251.00
Danmark151.00201.00151.00
Island151.00151.00150.00
Japan151.00151.00151.00
Nigeria151.00151.00151.00
Marocko176.00401.00501.00
Senegal176.00201.00501.00
Australien201.00401.00501.00
Egypten251.00151.00351.00
Sydkorea301.00201.00301.00
Costa Rica351.00251.00351.00
Tunisien351.00501.00501.00
Iran401.00251.00401.00
Panama401.001001.001001.00
Saudiarabien501.001001.00751.00

För svensk del så kommer det bli det första mästerskapet på 12 år – sedan 2006. Sverige tog sig ju till världsmästerskapet genom att hamna tvåa efter Frankrike, och sedan vinna ett playoff-möte med Italien med totalt 1-0.

Nu kommer ju inte Blågult (101,00) att vara någon favorit att gå långt här i Ryssland. Men det blir kul att se svenskarna springa runt på VM-planer igen. Så Vem vinner fotbolls VM 2018? Det ska vi kolla närmare på.

Vinnare av VM 2018

Vilka vinner VM 2018? Odds vinnare VM 2018! – uppdaterade odds

Vi får se se 32 länder som kommer att spela på 12 ryska arenor från de 14 juni till den 15 juli. Vilka kommer att stå som slutgiltig vinnare? Ja, det är klart att vi kan misstänka att länder som Spanien, Frankrike, Brasilien och Argentina kan gå långt.

VM 2018 odds vinnare grupp – i vilken grupp hittar vi vinnaren?

Och vem som kommer att vinna varje grupp då? Jo, det här är förstås också intressant att se vilket land som vinner VM-grupperna. Det finns totalt åtta grupper, och i många av fallen så finns det några favoriter. I A-gruppen så handlar det om Uruguay, i Sveriges grupp så är det Tyskland som förväntas att vinna.

Lag att vinna VM gruppen

VM 2018 odds vinnare grupp – vem vinner gruppen VM 2018?

Undrar ni vilka som är favoriter till att vinna VM:s grupper? Här kommer att presentera, för er, favoritlagen från 1 till 4 – att vinna respektive grupp i VM 2018 i Ryssland.

Grupp A:
Uruguay: 2.20
Ryssland: 2.30
Egypten: 7.00
Saudiarabien: 51.00
Grupp B:
Spanien: 1.60
Portugal: 3.50
Marocko: 11.00
Iran: 21.00
Grupp C:
Frankrike: 1.35
Danmark: 5.25
Peru: 12.00
Australien: 31.00
Grupp D:
Argentina: 1.70
Kroatien: 3.00
Nigeria: 14.00
Island: 16.50
Grupp E:
Brasilien: 1.25
Serbien: 8.50
Schweiz: 9.50
Costa Rica: 31.00
Grupp F:
Tyskland: 1.40
Mexiko: 6.50
Sverige: 8.00
Sydkorea: 18.00
Grupp G:
Belgien: 1.90
England: 2.20
Tunisien: 26.00
Panama: 41.00
Grupp H:
Colombia: 2.40
Polen: 2.95
Senegal: 5.50
Japan: 9.00 

Vi ser ju att det finns några favoriter här. Bland annat så handlar det ju om att Uruguay, Spanien, Belgien, Colombia och Argentina är några av de länder som är favoriter att vinna sina respektive grupper i VM. Men det är inte hugget i sten, utan några skrällar lär vi allt få uppleva i VM:s gruppspel 2018.

Vilket land vinner VM 2018 i Ryssland

Totalt antal mål i Fotbolls VM 2018

Hur många mål tror vi att det kommer göras under det här mästerskapet? Ja, det blir ju något att fundera på – för du kommer att kunna spela på det här. Antal mål av alla lag i mästerskapet. Titta på oddsen här nere.

Flest mål i VM 2018: lag att göra flest mål i VM 2018

Något som förstås också går att spela på är vilka lag kommer göra flest mål i VM. Det finns ju en del lag som gör det väldigt bra i vanliga fall, och det är också de länderna som tippas göra flest mål. Det blir viktigt för vem vinner fotbolls VM 2018 tycker vi.

Flest mål i 2018?Unibetbet365Nordicbet
BrasilienSe oddsSe oddsSe odds
TysklandSe oddsSe oddsSe odds
FrankrikeSe oddsSe odds Se odds
SpanienSe oddsSe oddsSe odds
ArgentinaSe oddsSe oddsSe odds
BelgienSe oddsSe oddsSe odds
EnglandSe oddsSe oddsSe odds
PortugalSe oddsSe odds Se odds
KroatienSe oddsSe oddsSe odds
RysslandSe oddsSe oddsSe odds
UruguaySe oddsSe oddsSe odds
ColombiaSe oddsSe oddsSe odds
PolenSe oddsSe oddsSe odds
SerbienSe oddsSe oddsSe odds
MexikoSe oddsSe oddsSe odds
SchweizSe oddsSe oddsSe odds
SverigeSe oddsSe oddsSe odds
PeruSe oddsSe oddsSe odds
DanmarkSe oddsSe oddsSe odds
IslandSe oddsSe oddsSe odds
JapanSe oddsSe oddsSe odds
NigeriaSe oddsSe oddsSe odds
MarockoSe oddsSe oddsSe odds
SenegalSe oddsSe oddsSe odds
AustralienSe oddsSe oddsSe odds
EgyptenSe oddsSe oddsSe odds
SydkoreaSe oddsSe oddsSe odds
Costa RicaSe oddsSe oddsSe odds
TunisienSe oddsSe oddsSe odds
IranSe oddsSe oddsSe odds
PanamaSe oddsSe oddsSe odds
SaudiarabienSe oddsSe oddsSe odds

Flest mål i VM 2018: spelare som gör flest mål i VM

Vi kan också ta och fundera över vilken spelare som gör flest mål i VM 2018. Det finns ju mängder av världsstjärnor som kan göra göra många mål i det här mästerskapet. Bland annat så har ju Argentinas Superstjärna Lionel Messi (10,00), och Portugals storstjärna Cristiano Ronaldo (13,00) är ett annat namn.

För svensk del så får vi ju hoppas på att Marcus Berg (201,00) eller Ola Toivonen (301,00) gör många mål. Men det är ju också som så att det är inte särskilt sannolikt att någon svensk lyckas vinna VM skytteliga 2018. Vem vinner fotbolls VM 2018 kan avgöras med bra målskyttar.

Skytteliga i VM 2018

Minst mål i VM 2018 – Lag och spelare att göra minst mål i VM 2018

Än så länge finns det inte några odds på lag som gör minst mål. Men så fort det finns odds så kommer de att presenteras här! Vem vinner fotbolls VM 2018 är dock något som vi har odds på redan nu.

Skriv en kommentar

Denna webbplats använder Akismet för att förhindra skräppost. Lär sig hur dina kommentardata behandlas.